בחירת גוף תאורה לחדר ילדים – המדריך השלם

איך לבחור גוף תאורה לחדר ילדים?

גוף תאורה לחדר ילדים

גוף תאורה לחדר ילדים אוריגמי אפור

בשנים האחרונות עיצוב חדרי הילדים הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. חדרי הילדים נפרדו מהמראה הפונקציונלי והמשעמם לטובת עיצוב מלא השראה שמתכתב עם יתר חלקי הבית. אחד הפריטים שאף חדר ילדים מעוצב לא יהיה שלם בלעדיו הוא גוף התאורה שממסגר את החדר ומשלים את העיצוב. בפוסט הזה נסקור את השיקולים השונים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים גוף תאורה לחדרי הילדים.

התאמת גוף התאורה לסגנון העיצוב הכללי – כאמור, עיצוב חדרי הילדים הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית וחלק מסגנון העיצוב הנבחר. לחדר ילדים בסגנון תעשייתי / נורדי / כפרי או מודרני יתאימו גופי תאורה שונים. לחדר ילדים בסגנון עיצוב נורדי בחירה בגוף תאורה בעיצוב פורניר עץ תהיה בחירה מעולה. לחדר תינוקות בסגנון רומנטי בחרו בגוף תאורה לבן או בעיטור קונפטי זהב. לחדר ילדים בסגנון תעשייתי בחרו בגוף תאורה במראה בטון או בצבע שחור ועוד ועוד. כל סגנון עיצובי והמנורה שתתאים לו.

תאורה לחדר ילדים

גוף תאורה לחדר ילדים בסגנון נורדי
עיצוב: סטודיו, צילום: איתי בנית

בחירת גוף תאורה לשיתאים לאורך שנים – אחד הדברים שמאפיינים יותר מכל את עיצוב חדר הילדים הוא הצורך להתאים לגיל הילד. מה שהתאים לחדר התינוקות לא בהכרח מתאים לחדר הילדים ובוודאי לא לחדר המתבגרים. דווקא בחירה נכונה של גוף התאורה לחדר הילדים יכול לשמש אתכם לשנים ארוכות. המנעו מבחירה של עיצוב ילדותי שמהר מאד יהפוך ללא רלוונטי ובחרו בגופי תאורה שילוו את הילדים שנים רבות. תתפלאו שיש גופי תאורה שיהיו מושלמים בחדרי תינוקות, ילדים ונוער ואפילו בחדרי השינה ובחללים המרכזיים. הכל תלוי בהקשר.

תאורה לחדר ילדים

גוף תאורה לחדר ילדים
עיצוב: כרמית שקד, צילום: הגר דופלט, מתוך מיזם NewRoom

התאמת גוף התאורה לחדר של אחים – אחד האתגרים בעיצוב חדרי ילדים הוא להתאים את העיצוב לחדר של אחים, במיוחד אם מדובר במינים שונים. אז האמת שהיום יש מבחר עצום של פרטי עיצוב שיתאימו כיוניסקס. למעשה, כל עוד לא תבחרו בגוף תאורה ורוד אתם כנראה בסדר 🙂

תאורה לחדר ילדים

גוף תאורה לחדר ילדים
עיצוב: ארנה מזור, צילום: שירן כרמל

צבע זה כל הסיפור – התאמת גוף התאורה לפלטת הצבעים של החדר. השלב הראשון בעיצוב החדר יהיה בחירת פלטת הצבעים שתהיה מורכבת בדר״כ משילוב של שלושה צבעים. אפור, לבן ועץ כדוגמא או פודרה, מנטה וזהב או כל שילוב אחר. נכון שבחדר הילדים ייכנסו חפצים רבים בצבעוניות נוספת אבל בפרטי הריהוט הקבועים בחדר נשמור על הסקלה שנבחרה. קיימות עשרות אפשרויות של צבעים וגוונים לגופי התאורה שיאפשרו התאמה מדוייקת של התאורה בחדר הילדים לצבעוניות שבחרתם.

תאורה לחדר ילדים

L או XL זאת השאלה – אחרי שבחרתם את הסגנון והצבע עולה שאלת הגודל של גוף התאורה. חשוב לציין שגודל גוף התאורה לא משפיע על התאורה (זה התפקיד של הנורה…) ולכן זאת בעיקר החלטה עיצובית. לחדר ילדים בגודל סטנדרטי תספיק מנורה בגודל L. לעומת זאת אם תרצו לייצר אפקט ׳ואוו׳ מנורה בגודל XL היא הבחירה הנכונה עבורכם.

תאורה לחדר ילדים
מנורת אוריגמי לבנה גודל XL
עיצוב: סטודיו, צילום: איתי בנית

טיפ אחרון לבחירת גוף תאורה לחדרי ילדים – שתפו את הילדים בבחירה. עיצוב חדר הילדים הוא תהליך כייפי ויצירתי וזאת הזדמנות נפלאה לשתף את הילדים בתהליך ובקבלת ההחלטות.

תאורה לחדר ילדים
מנורת אוריגמי אפורה
עיצוב וצילום ella_and_tinyt
Share this post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.