גופי תאורה מעוצבים וידידותיים לסביבה

גופי תאורה מעוצבים
גופי תאורה מעוצבים

פעם, לא כ״כ מזמן, כששמענו את צירוף המילים שמירה על איכות הסביבה מיד חשבנו על מחזור נייר ובקבוקים. אבל לאחרונה, מושג איכות הסביבה התרחב והוא נוגע כמעט לכל פן בחיים המודרניים. שמירה על איכות הסביבה, עיצוב אקולוגי ובר קיימה, צרכנות נבונה ומסחר הוגן הם כולם צדדים שונים של אותו מטבע ונוגעים כמעט בכל רובד של העשייה.

איך המנורות המעוצבות של טווילינגן תורמות לאיכות הסביבה?

הנושא הזה של השפעת אורחות החיים וההרגלים של כל אחד מאיתנו על הסביבה והאקלים מרתקים אותי והחלטתי לבחון כיצד הפעילות של טווילינגן עומדת בסטנדרטים של עיצוב בר קיימה בפרמטרים השונים.

גופי התאורה המעוצבים שלנו – מנייר ממוחזר

הקריטריון הראשון והמתבקש הוא קריטריון המחזור. גופי התאורה שלנו מיוצרים מנייר – חומר מתמחזר ומתכלה לחלוטין. הנייר מיוצר מעצים ייעודיים שנשתלו לטובת ייצור נייר בפיקוח.

כשמדברים על שמירה על איכות הסביבה יש קריטריון נוסף שווה בחשיבותו לאפשרות המחזור והוא משך השימוש במוצר. כאשר בקצה אחד של הסקלה נמצאים מוצרים לשימוש חד פעמי ובקצה השני מוצרים שמשמשים למשך שנים ארוכות. גופי התאורה של טווילינגן מיוצרים מגליון נייר אחד ומשמשים שנים ארוכות.

גופי תאורה מעוצבים

 

מה עדיף? מנורה לחדר ילדים שמיוצרת בארץ או בחו"ל?

מיוצר בישראל – פעמים רבות אנשים טועים לחשוב שטווילינגן הוא מותג ייבוא ואני מתקנת בגאווה שטווילינגן הוא מותג עיצוב ישראלי, 100% מעוצב ומיוצר בישראל. לעובדה הזאת יש משמעויות רבות מעבר לתחושה הטובה. נתחיל מזה שכשהייצור מבוצע בישראל, אפשר לדעת בבטחה שכל מי שמעורב בשלבי הייצור הרבים של גופי התאורה מועסק בתנאי העסקה הוגנים, ואף ילד לא לוקח חלק בייצור מנורות במקום לחוות חוויות ילדות.

כשייצור גופי התאורה מתקיים בישראל הוא מפרנס שרשרת ארוכה של בעלי מלאכה מקומיים. וכן, גם זה חלק מקיימות ודאגה לסביבה.

כשייצור גופי התאורה מתקיים בישראל אין צורך בשינוע מזהם מהצד השני של העולם.

מי קיפל לי את המנורה?

תרומה לקהילה – לא רבים יודעים, אבל בשנים האחרונות קיפול גופי התאורה האוריגמיים של טווילינגן מתבצע במפעל מוגן לנפגעי נפש. תהליך העבודה של קיפול גופי התאורה הוא לא פשוט בכלל ודורש מידה רבה של דיוק וסבלנות. למען האמת, לא האמנתי שנצליח להעביר את קיפול המנורות למפעל המוגן. אבל בזכות מנהלת המקום שהיה לה חזון ומסירות אין סופית התהליך הצליח ובגדול. אלפי גופי תאורה קופלו עבורינו בשנים האחרונות במפעל המוגן וקשה לתאר את תחושת הסיפוק של העובדים כשהם לוקחים חלק בעבודה יצירתית כזאת.

בתהליכי עיצוב, ייצור ושיווק מוצרים יש מערך אדיר של שיקולים. החל מתמחיר, שרשרת ייצור, ניהול מלאי, שינוע, אחסון, שיווק ועוד ועוד… על כל אלה מתווספים שיקולי קיימות, עיצוב ירוק וצרכנות נבונה. בפעם הבאה שאתם רוכשים גוף תאורה של טווילינגן תדעו שחשבנו גם על זה.

Share this post

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.